Product information
Hose liner part DIN
DN100 (104,00 x 2,00)
1.4307 (304L) DIN11851
Properties
| Dimensions: | 4" (ø 101,6 mm), DN100 (ø 104 mm) |
|---|---|
| Diameter hose liner: | 110 mm |
| Type: | Type DIN |
| Material type: | 304 (L) |
Product information
| Weight | 1.92 kg |
|---|---|
| Custom tariff code | 73072980 |
| 3.1 Certificate: | Yes |
Dimensions
| Dimension A | 180 |
|---|---|
| Dimension B | 146 |
| Dimension C | 100 |
| Dimension D | 110 |
| Dimension E |