Product information
Hose liner part DIN
DN65 (70,00 x 2,00)
1.4307 (304L) DIN11851
Properties
| Dimensions: | 2,5" (ø 63,5 mm), DN65 (ø 70 mm) |
|---|---|
| Diameter hose liner: | 76 mm |
| Type: | Type DIN |
| Material type: | 304 (L) |
Product information
| Weight | 1.009 kg |
|---|---|
| Custom tariff code | 73072980 |
| 3.1 Certificate: | Yes |
Dimensions
| Dimension A | 140 |
|---|---|
| Dimension B | 112 |
| Dimension C | 66 |
| Dimension D | 76 |
| Dimension E |