Product information
Blind male part (CB)
DN50 / 2" / 60,30mm
Thread Rd78x1/6"
1.4307 (304L) DIN11851
Properties
| Dimensions: | 2" (ø 50,8 mm) Rd78x1/6", DN50 (ø 53 mm) Rd78x1/6" |
|---|---|
| Material type: | 304 (L) |
Product information
| Weight | 0.357 kg |
|---|---|
| Custom tariff code | 73072980 |
| 3.1 Certificate: | Yes |
Dimensions
| Dimension A | 24 |
|---|---|
| Dimension B | |
| Dimension C | 34 |
| Dimension D | SW27 |
| Dimension E | Rd78x1/6" |