Product information
Nut (F)
DIN11851:
DN125 (ø 129)
DIN11853-1 / DIN11864-1:
DN125 (ø 129) / DN100 ISO (ø 114,3)
Thread Rd160x1/4"
1.4301 / 1.4307 (304 / 304L)
Properties
| Dimensions: | DN100 (ø 114,3 mm) Rd160x1/4", DN125 (ø 129 mm) Rd160x1/4" |
|---|---|
| Material type: | 304 (L) |
Product information
| Weight | 1.3 kg |
|---|---|
| Custom tariff code | 73072980 |
| 3.1 Certificate: | No |
Dimensions
| Dimension A | 35 |
|---|---|
| Dimension B | 5 |
| Dimension C | 178 |
| Dimension D | 138 |
| Dimension E | Rd160x1/4" |