Product information
Blindflange
EN 1092-1 type 05
PN10/16 DN65 1.4307 (304L)
with 8 Bolt holts
Properties
| Dimensions: | DN65 (ø 70 mm), DN65 2,5" (ø 76,1 mm) |
|---|---|
| Material type: | 304 (L) |
| Pressure stage: | PN10, PN16 |
| Number of holes: | 8 x M16 |
| Outside diameter (mm): | 185 |
| Hole spacings: | 145 mm |
Product information
| Weight | 3.66 kg |
|---|---|
| Custom tariff code | 73072100 |
| 3.1 Certificate: | Yes |
Dimensions
| Dimension A | 20 |
|---|---|
| Dimension B | 185 |
| Dimension C | |
| Dimension D | |
| Dimension E | 145 |