Product information
Aluminium Blindflange
EN 1092-1 type 05
Epox coating PN10 DN20
Properties
| Dimensions: | DN20 3/4" (ø 26,9 mm) |
|---|---|
| Material type: | Aluminium (Epoxy coating) |
| Pressure stage: | PN10 |
| Number of holes: | 4 x M12 |
| Outside diameter (mm): | 105 |
| Hole spacings: | 75 mm |
Product information
| Weight | 0.27 kg |
|---|---|
| Custom tariff code | 76090000 |
| 3.1 Certificate: | No |
Dimensions
| Dimension A | 105 |
|---|---|
| Dimension B | 105 |
| Dimension C | |
| Dimension D | |
| Dimension E | 75 |