Product information
Loose Flange
EN 1092-1 type 02
DN15/19mm 1.4307 (304L)
Properties
| Dimensions: | DN15 (ø 20 mm) |
|---|---|
| Hole size (mm): | 25 |
| Material type: | 304 (L) |
| Pressure stage: | PN10, PN16 |
| Outside diameter (mm): | 95 |
| Hole spacings: | 65 mm |
Product information
| Weight | 4.35 kg |
|---|---|
| Custom tariff code | 73072100 |
| 3.1 Certificate: | No |
Dimensions
| Dimension A | |
|---|---|
| Dimension B | 25 |
| Dimension C | |
| Dimension D | |
| Dimension E |