Product information
Loose Flange
EN 1092-1 type 02
DN150/154mm 1.4307 (304L)
PN10/16
Properties
| Dimensions: | DN150 (ø 154 mm) |
|---|---|
| Hole size (mm): | 174 |
| Material type: | 304 (L) |
| Pressure stage: | PN10, PN16 |
| Number of holes: | 8 x M20 |
| Outside diameter (mm): | 285 |
| Hole spacings: | 240 mm |
Product information
| Weight | 0 kg |
|---|---|
| Custom tariff code | 73072100 |
| 3.1 Certificate: | No |
Dimensions
| Dimension A | 285 |
|---|---|
| Dimension B | 174 |
| Dimension C | 240 |
| Dimension D | 24 |
| Dimension E |