Product information
Loose Flange
EN 1092-1 type 02
DN200/204mm 1.4307 (304L)
PN10
Properties
| Dimensions: | DN200 (ø 204 mm) |
|---|---|
| Hole size (mm): | 226 |
| Material type: | 304 (L) |
| Pressure stage: | PN10 |
| Number of holes: | 12 x M20 |
| Outside diameter (mm): | 340 |
| Hole spacings: | 295 mm |
Product information
| Weight | 0 kg |
|---|---|
| Custom tariff code | 73072100 |
| 3.1 Certificate: | No |
Dimensions
| Dimension A | 340 |
|---|---|
| Dimension B | 226 |
| Dimension C | 295 |
| Dimension D | 24 |
| Dimension E |