Product information
Manway cover round LKDC
Non pressure, H=100 mm
round 404 mm 316L NBR
Properties
| Brand: | Alfa Laval |
|---|---|
| Material type: | 316 (L) |
| Diameter: | 404 mm |
| Neck height: | 100 mm |
| Pressure application: | 0 bar |
| Elastomer: | NBR (Perbunan) |
Product information
| Weight | 3.2 kg |
|---|---|
| Custom tariff code | 73072390 |
| 3.1 Certificate: | No |