Product information
Manway cover LKDC
atmospheric H=100 mm
round 454 EPDM 316L
Properties
| Brand: | Alfa Laval |
|---|---|
| Material type: | 316 (L) |
| Diameter: | 454 mm |
| Neck height: | 100 mm |
| Pressure application: | 0 bar |
| Elastomer: | EPDM |
Product information
| Weight | 6.5 kg |
|---|---|
| Custom tariff code | 84818099 |
| 3.1 Certificate: | No |