Product information
Manway cover round
Type D3 round 450 H=150 mm
NBR 304
-1 / +4 bar, 6 bolts
Properties
| Brand: | Laveggi |
|---|---|
| Material type: | 304 (L) |
| Diameter: | 450 mm |
| Neck height: | 150 mm |
| Pressure application: | 4 bar |
| Elastomer: | NBR (Perbunan) |
Product information
| Weight | 10 kg |
|---|---|
| Custom tariff code | 73072390 |
| 3.1 Certificate: | No |