Product information
Manholecover Zorzini type 450P
EPDM 304, ø458 with 4 handles
Max. pressure -1 / 3,3 bar, Temp. -15° / 50°C
Max. pressure -1 / 3,0 bar, Temp. -15° / 100°C
Max. pressure -1 / 2,9 bar, Temp. -15° / 150°C
Max. pressure -1/ 2,6 bar, Temp. -15° / 200°C
Properties
| Brand: | Zorzini |
|---|---|
| Material type: | 304 (L) |
| Diameter: | 458 mm |
| Neck height: | 150 mm |
| Pressure application: | 2,6 bar |
| Elastomer: | EPDM |
Product information
| Weight | 19.3 kg |
|---|---|
| Custom tariff code | 84818099 |
| 3.1 Certificate: | Yes |