Product information
Manwaydoor round 500/P
Ø508 H=150 Pmax 3,6 bar/110°C
8 handles, 304L NBR
Properties
| Brand: | Zorzini |
|---|---|
| Material type: | 304 (L) |
| Diameter: | 508 mm |
| Neck height: | 150 mm |
| Pressure application: | 3,6 bar |
| Elastomer: | NBR (Perbunan) |
Product information
| Weight | 40.5 kg |
|---|---|
| Custom tariff code | 84818099 |
| 3.1 Certificate: | Yes |