Product information
Manholecover Zorzini type 300P
EPDM 304, ø306 with 4 handles
Max. pressure -1 / 6,7 bar, Temp. -15° / 50°C
Max. pressure -1 / 6,0 bar, Temp. -15° / 100°C
Max. pressure -1 / 5,7 bar, Temp. -15° / 150°C
Max. pressure -1/ 5,3 bar, Temp. -15° / 200°C
Properties
| Brand: | Zorzini |
|---|---|
| Material type: | 304 (L) |
| Temperature range °C: | 0 / 100 |
| Diameter: | 306 mm |
| Neck height: | 150 mm |
| Pressure application: | 5,3 bar |
| Elastomer: | EPDM |
Product information
| Weight | 19.3 kg |
|---|---|
| Custom tariff code | 84818099 |
| 3.1 Certificate: | Yes |