Product information
Manholecover Zorzini type 300P
EPDM 304, ø306 with 6 handles
Max. pressure -1 / 8,4 bar, Temp. -15° / 50°C
Max. pressure -1 / 7,6 bar, Temp. -15° / 100°C
Max. pressure -1 / 7,0 bar, Temp. -15° / 150°C
Max. pressure -1/ 6,4 bar, Temp. -15° / 200°C
Properties
| Brand: | Zorzini |
|---|---|
| Material type: | 304 (L) |
| Temperature range °C: | 0 / 100 |
| Diameter: | 306 mm |
| Neck height: | 150 mm |
| Pressure application: | 6,4 bar |
| Elastomer: | EPDM |
Product information
| Weight | 20.8 kg |
|---|---|
| Custom tariff code | 84818099 |
| 3.1 Certificate: | Yes |