Product information
Slip-on Flange
RF150lbs
1/2" DN15 1.4307 (304L)
Properties
| Dimensions: | 1/2" (ø 21,3 mm) |
|---|---|
| Hole size (mm): | 21.3 |
| Material type: | 304 (L) |
| Pressure stage: | 150lbs |
| Number of holes: | 4 |
| Outside diameter (mm): | 88.9 |
| Hole spacings: | 60,5 mm |
Product information
| Weight | 0 kg |
|---|---|
| Custom tariff code | 73072100 |
| 3.1 Certificate: | Yes |
Dimensions
| Dimension A | 15,7 |
|---|---|
| Dimension B | 88,9 |
| Dimension C | 21,3 |
| Dimension D | |
| Dimension E | 60,5 |