Product information
Welding-neck Flange ANSI 150 lbs
8" 40S STD 1.4307 (304L)
Properties
| Dimensions: | 8" (ø 219,08 mm) |
|---|---|
| Hole size (mm): | 342.9 |
| Material type: | 304 (L) |
| Pressure stage: | 150lbs |
| Number of holes: | 8 |
| Outside diameter (mm): | 342.9 |
| Hole spacings: | 298,5 mm |
Product information
| Weight | 0 kg |
|---|---|
| Custom tariff code | 73072100 |
| 3.1 Certificate: | Yes |
Dimensions
| Dimension A | 101,6 |
|---|---|
| Dimension B | 342,9 |
| Dimension C | 219,1 |
| Dimension D | |
| Dimension E | 298,5 |