Product information
Welding-neck Flange ANSI 300 lbs
1 1/4" 40S STD 1.4307 (304L)
Properties
| Dimensions: | 1,25" (ø 42,16 mm) |
|---|---|
| Hole size (mm): | 42.2 |
| Material type: | 304 (L) |
| Pressure stage: | 300lbs |
| Number of holes: | 4 |
| Outside diameter (mm): | 133.3 |
| Hole spacings: | 98,5 mm |
Product information
| Weight | 0 kg |
|---|---|
| Custom tariff code | 73072100 |
| 3.1 Certificate: | Yes |
Dimensions
| Dimension A | 65 |
|---|---|
| Dimension B | 133,3 |
| Dimension C | 42,2 |
| Dimension D | |
| Dimension E | 98,5 |