Product information
3-w. T ball valve Kieselmann 4032
Female / male / male DIN11851
DN80 (85) 316 PTFE/NBR
Manual operated (standard)
Properties
| Dimensions: | DN80 (ø 85 mm) |
|---|---|
| Connection: | Liner / Thread / Thread |
| Operating: | Manually operated |
| Elastomer: | PTFE / NBR |
| Type: | T - Bore |
Product information
| Weight | 24.029 kg |
|---|---|
| Custom tariff code | 84818099 |
| 3.1 Certificate: | No |
Dimensions
| Dimension A | Rd110x1/4" |
|---|---|
| Dimension B | 81 |
| Dimension C | 141 |
| Dimension D | 257 |
| Dimension E | 194 |