Product information
Ball-type non return valve 5080
Buttweld / male DIN11851
DN40 (41) 316 EPDM
Properties
| Dimensions: | DN40 (ø 41 mm) |
|---|---|
| Connection: | Weld / Thread |
| Elastomer: | EPDM |
Product information
| Weight | 1.11 kg |
|---|---|
| Custom tariff code | 84818079 |
| 3.1 Certificate: | No |
Dimensions
| Dimension A | 38 |
|---|---|
| Dimension B | 78 |
| Dimension C | Rd65×1/6" |
| Dimension D | |
| Dimension E |