Product information
Non-returnvalve type 5091
BW/male 11851 DN40 304L EPDM
Properties
| Dimensions: | DN40 (ø 41 mm) |
|---|---|
| Material type: | 304 (L) |
| Elastomer: | EPDM |
Product information
| Weight | 1.01 kg |
|---|---|
| Custom tariff code | 84818099 |
| 3.1 Certificate: | No |
Dimensions
| Dimension A | 38 |
|---|---|
| Dimension B | 78 |
| Dimension C | Rd65x1/6" |
| Dimension D | |
| Dimension E |