Product information
Non-returnvalve type 5091
Butt weld / male DIN11851
DN100 (104) 304L EPDM
Properties
| Dimensions: | DN100 (ø 104 mm) |
|---|---|
| Material type: | 304 (L) |
| Connection: | Weld / Thread |
| Elastomer: | EPDM |
Product information
| Weight | 7.8 kg |
|---|---|
| Custom tariff code | 84818099 |
| 3.1 Certificate: | No |
Dimensions
| Dimension A | 100 |
|---|---|
| Dimension B | 158 |
| Dimension C | Rd130x1/4" |
| Dimension D | |
| Dimension E |